wtorek, 14 marca 2017

EKO-SIEWNIK 2017 - już za kilka dni

Wawerska wymiana nasion – EKO-SIEWNIK już w najbliższą sobotę. 
Spotykamy się 18 marca o godz. 16.00 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

Poznamy wiele ciekawostek dotyczących nasion
W czasie wydarzenia w intrygujący świat nasion wprowadzi nas Magdalena Sobolewska, która podpowie jak nasiona zbierać, przechowywać i wysiewać, aby uzyskać zdrowe i pełne wigoru młode rośliny.


Magdalena Gembacka spojrzy na nasiona w inny sposób – opowie o zaletach zdrowej diety bogatej w ziarenka i kiełki.Uzyskamy wiele informacji  o ogrodach
Ewa Biernacka, Karolina Borkowska, Ewa Gryguc i Marta Jankowska, zapalone ogrodniczki z wykształcenia i zamiłowania, odpowiedzą na pytania nurtujące warszawskich ogrodników – każdy będzie mógł poprosić je o radę odnośnie projektowania ogrodu, uprawy warzyw, kwiatów i ziół czy pielęgnacji roślin domowych.Wydarzeniem spotkania będzie oczywiście wymiana nasion. 
Jak bogaty będzie stół z oferowanymi nasionami zależy oczywiście przede wszystkim od was – czekamy na paczuszki z nasionami z waszych ogrodów – nie zapomnijcie o ich opisaniu.

Do naszej wymiany przyłączyli się również sponsorzy, firmy nasienne LEGUTKO, TORAF, POLAN i PLANTICO – profesjonalni producenci nasion, którzy przesłali nam sporo ciekawych odmian kwiatów i warzyw. Dzięki temu, mamy pewność, że każdy, kto przyjdzie na wymianę znajdzie dla siebie coś ciekawego.
Zapraszamy! Już w najbliższą sobotę o godz. 16.00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz