Warsztaty

W ramach projektu EKO-ROZSADNIK organizujemy również bardziej kameralne wydarzenia, w formie warsztatów lub spotkań. Poniżej relacje z dotychczasowych inicjatyw.

Warsztaty "Budujemy domki dla owadów"

Z inicjatywy EKO-ROZSADNIKa spotkaliśmy się po raz kolejny na warsztatach, tym razem w celu zbudowania wygodnych domków dla owadów. Warsztaty poprowadziła Magda Sobolewska, która nie tylko opowiedziała, jak zbudować owadzie mieszkania, ale również wyjaśniła komu będą służyć i gdzie w ogrodzie najlepiej je umieścić. Relacja zdjęciowa poniżej.*****************************************************

Warsztaty florystyczne - "Wielkanocne kompozycje kwiatowe"

Pod kierunkiem Jolanty Darskiej uczestnicy warsztatów przygotowali piękne wiosenne kompozycje florystyczne, nawiązujące do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Prace wykonane zostały z żywych kwiatów oraz prostych elementów dekoracyjnych pozyskanych z ogrodu lub lasu ( gałęzie drzew, kora, mech). Uczestnicy warsztatów zabrali prace do domu i z pewnością posłużyły im do dekoracji świątecznych stołów.


************************************************

Warsztaty ceramiczne - "Ceramiczne ozdoby do ogrodu"

Uczestnicy warsztatów spotkali się dwukrotnie, w lutym i kwietniu i pod okiem instruktorki, Jolanty Piekarz, wykonali swoje pierwsze ceramiczne prace. Warsztaty objęły cały proces obróbki gliny, ze szkliwieniem i dwukrotnym wypałem prac. W zajęciach uczestniczyły całe rodziny, a w sympatycznej atmosferze można było dowiedzieć się sporo nowych rzeczy o pracy ceramika i zacieśnić sąsiedzkie kontakty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz