Nasi eksperci

EKO-ROZSADNIK nie powstałby bez zaangażowania wielu osób, które pomagają w organizacji wydarzeń lub dzielą się swoją wiedzą. Pewnie niektóre z nich znacie lepiej, inne mniej, w każdym razie, zobaczcie kto działa w EKO-ROZSADNIKu.

Karolina Borkowska - dyplomowany architekt krajobrazu, właścicielka pracowni Ogrody Karoliny (ogrodykaroliny.pl) dla której projektowanie ogrodów stało się nie tylko zawodem , ale także pasją z której czerpię mnóstwo radości i satysfakcji. W wolnej chwili zgłębiam tajniki permakultury chcąc wprowadzić w życie trzy podstawowe zasady etyczne: Troszcz się o Ziemię, Troszcz się o Ludzi i Dziel się Nadmiarem.

Magdalena Gembacka, autorka bloga kulinarnego www.ammniam.pl, poświęconego zdrowej roślinnej kuchni. Jest osobą wszechstronną: fotografuje, opracowuje przepisy kulinarne, pisze teksty o tematyce zdrowego gotowania, prowadzi warsztaty. W jej kuchni rządzą rośliny: warzywa, owoce, zboża, strączki, orzechy i nasiona. Wspiera dietę lekką, różnorodną i prostą, która jest ucztą dla podniebienia, a jednocześnie służy zdrowiu. Autorka książki „Kolorowa kuchnia roślinna”.

Marta Jankowska, mgr inż., Architekt Krajobrazu, absolwentka warszawskiej SGGW, wychowała się w domu z ogrodem i od dzieciństwa wiedziała, że chce w życiu zajmować się roślinami i projektowaniem przestrzeni. Współpracuje z firmami ogrodniczymi oraz projektowymi, pracowała również na rzecz Fundacji Nasza Ziemia przy projekcie Ogród Ostoja Zwierząt (w ramach którego m.in. udało się stworzyć 3 ekologiczne ogrody przyszkolne). Jest dyplomowanym „lekarzem drzew”. W kręgu jej zainteresowań leży kwestia tworzenia ogrodów nieinwazyjnych dla środowiska, dopasowanych do otoczenia, i zastanych warunków naturalnych. Fascynują ją ogrody inspirowane krajobrazem naturalnym. Jest właścicielką niewielkiego ogrodu, w którym eksperymentuje, poznaje gatunki, tworzy kompozycje roślinne.

dr Magda Sobolewska-Berezaz wykształcenia biolog, pasjonuje się ogrodami i fotografią, a najchętniej ich połączeniem czyli fotografią roślin. Pracuje na Wydziale Biologii UW, co pozwala mi na codzienne łączenie pasji z pracą zawodową. Od lat jest zaangażowana w rozmaite przyrodnicze projekty edukacyjne, skierowane do dzieci, dorosłych, nauczycieli. Możliwość dzielenia się wiedzą i pasją z innymi daje jej wiele przyjemności.


Ewa Gryguc – z zamiłowania oraz wykształcenia ogrodnik i historyk książki. Absolwentka UW i SGGW. Kobieta wielu pasji; nie potrafi zdecydować czy ważniejsze jest projektowanie ogrodów, popularyzacja wiedzy ogrodniczej, historia książki czy fotografia. Nienasycona poszukiwaczka ciekawostek ogrodniczych z dawnych lat. Prowadzi bloga ogrodniczego (ogrodyewy.pl), w którym propaguje ogrodnictwo swobodne i opisuje “odczuwanie ogrodu” z osobistej perspektywy. Posiadaczka działki i wąskiego balkonu z pięknym widokiem, gdzie przeprowadza eksperymenty uprawowe.

Magdalena Wasiczek, absolwentka Filologii Ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą (Wielka Brytania, Australia, Moskwa, Niemcy, Francja).Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i zagranicą.Jako pierwsza w Polsce wygrywając międzynarodowy konkurs w Anglii otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year 2012, a w roku 2015 powtórzyła ten sukces.

Jola Darska, do 2010 roku związana z Warszawą, tu mieszkała, tu od lat prowadziła swoją firmę branży reklamowej, oferując oprawę florystyczną w różnorodnych działaniach. W 2011 roku znalazła z mężem swoje miejsce na Mazurach - między dwoma wsiami, przy bagiennym lesie, na odludziu.  Dźwigają z ruin siedlisko z początku XX w.,  chcąc przywrócić  mu dawną świetność. Remontują, urządzają wnętrza, nadają nowe życie bądź "new look" starym meblom, przedmiotom, sprzętom oraz różnym drobiazgom. Ambasadorka mazurskiej natury. Urządza wiejski ogród starając się go harmonijnie wpisać w otaczający krajobraz. Uprawia ekologiczne warzywa, robi przetwory, nalewki, jest fanką ziół. Hołduje przyrodzie, układa naturalistyczne bukiety z kwiatów okolicznych łąk, pól, lasów, wije wianki, robi aranżacje z kwiatów i warzyw. Przemijające piękno stara się uchwycić w fotokadrach.

Marzena Dzierzba, od wielu lat pracuje z dziećmi w różnym wieku, organizując dla nich ciekawe i ambitne zabawy. Lubi integrować ludzi, wciągać w różne, zabawne i wartościowe działania, interesuje się przyrodą, teatrem, sportem, muzyką, kulturoznawstwem, kocha podróże.

Ewa Biernacka, mieszkanka Wawra – ekspert w  dziedzinie doboru i pielęgnacji roślin doniczkowych, dekorator wnętrz. Ukończyła na SGGW  Studia Podyplomowe – Aranżacja roślin w przestrzeni użytkowej. Interesuje się zdrowym stylem życia, a szczególnie - pozytywnym  wpływem roślin  na zdrowie  człowieka. Bliskie jest jej wszystko, co związane z naturą i jej ochroną. Dekoruje wnętrza kompozycjami z roślin z własnego ogrodu, a w swoich aranżacjach wykorzystuje także florę z okolicznych lasów i łąk. Na co dzień swoją pasję rozwija we własnym ogrodzie zimowym. Prowadzi „zielone warsztaty” i z wielką przyjemnością udziela porad dotyczących roślinności.

Katarzyna Bellingham, jest ogrodniczką z pasji i wykształcenia. Wiele lat pielęgnowała i projektowała ogrody w Anglii i Irlandii, od roku 2006 organizuje wycieczki do angielskich ogrodów. W 2011 r. wróciła z rodziną do Polski i teraz tworzy swój własny ogród na 7ha ziemi, która jest częścią Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie prowadzi warsztaty ogrodnictwa ekologicznego, a poza tym projektuje ogrody, współpracuje z mediami w tematyce ogrodnictwa ekologicznego (prasa, radio, telewizja), jest współtwórczynią portalu NaOgrodowej.pl

Agnieszka Redzisz, ambitna i  wytrwała animatorka w dziedzinie edukacji, kultury i dobrej zabawy. Pracuje w Dziale Animacji Kultury i Projektów Wawerskiego Centrum Kultury i z entuzjazmem wspiera wszelkie pomysły w ramach EKO-ROZSADNIKA. Początkująca ogrodniczka, która pragnie zazielenić nie tylko swój parapet, ale także ogrody i skwery w Wawrze.

Jolanta Piekarz, z zamiłowania projektantka ogrodów i fotografka, która swoje hobby przekształciła z czasem w pracę zawodową.  Z wykształcenia ekonomistka, współpracuje z krajowymi wydawnictwami ogrodniczymi dostarczając fotografii i tekstów. Przez kilka lat prowadziła internetowy sklep „cebulkowy”, i stąd jej szczególne zainteresowanie kwiatami cebulowymi i ozdobnymi bylinami. Autorka starannie wydanego  albumu pt. „Tulipany”,  zawierającego setki fascynujących zdjęć tych przepięknych kwiatów. W wolnej chwili zajmuje się ceramiką artystyczną. Współzałożycielka portalu NaOgrodowej.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz